Kontrola Przed Zakupem

Kontrola Przed Zakupem

Zakup używanego Volvo zawsze obarczony jest  ryzykiem. Duża część ofert sprzedaży nie opisuje rzeczywistych stanów technicznych oferowanych samochodów, bo w przeciwnym razie mało osób byłoby zainteresowanych ich kupnem. Sprzedawcy, sprowadzający używane pojazdy z UE, USA,  Kanady ukrywają powypadkową przeszłość sprzedawanych aut, a także uszkodzenia, które mogłyby znacząco zmniejszyć ich wartość.

Fałszowane są rzeczywiste przebiegi. Pojazdy są często sprzedawane z niesprawnym wyposażeniem z dziedziny bezpieczeństwa, na przykład z wystrzelonymi poduszkami powietrznymi.Volvo, które zostały sprowadzone z zachodniej Europy jako uszkodzone, są naprawiane w najtańszy sposób, z zastosowaniem najtańszych części, pozyskanych z demontażu, np. elementów zawieszenia czy wspomnianych wcześniej poduszek powietrznych.

Niektórzy sprzedający stosują też niedopuszczalne praktyki, takie jak podkładki metalowe pod napinaczem łańcucha rozrządu (pozwala to na zamaskowanie wyciągniętego łańcucha), preparaty zagęszczający olej silnikowy (wyciszają hałasujący silnik oraz zmniejszają zużycie oleju silnikowego), albo gaz propan butan w układzie klimatyzacji, zastępujący drogi czynnik chłodzący. O tym, że silnik stale pracuje w trybie awaryjnym, wcale nie musi informować kontrolka „check engine”. Wyłączenie jej na stałe wymaga niewiele pracy.Nawet kupując Volvo od sprzedawcy prywatnego, można w krótkim czasie ponieść wysokie koszty naprawy auta.

Dlaczego? Współczesne Volvo, w zależności od klasy i poziomu wyposażenia, może mieć na pokładzie od kilku do kilkunastu komputerów i od kilkunastu do nawet kilkuset czujników różnego typu. Aby sprawdzić ich stan przed zakupem, niezbędna jest profesjonalna diagnostyka komputerowa. W serwisie Volvo Lemon Car Warszawa korzystamy z VOLVO VIDA DICE profesjonalnego interfejsu diagnostycznego dedykowanego do aut z grupy VOLVO, pozwalającego kompleksowo zdiagnozować wszystkie podzespoły elektroniczne.Na początek następuje rozkodowanie numeru VIN.

Potencjalny nabywca może zyskać informacje, kiedy i gdzie zostało wyprodukowane auto, w jakiej wersji, jaki był oryginalny kolor nadwozia i jakie wyposażenie fabryczne (np. rodzaj radia czy alufelgi).Następnie komputer diagnostyczny VOLVO VIDA DICE  sprawdza, czy w pamięci auta nie zostały zapisane kody usterek, dotyczące pracy jednostki napędowej (diagnostyka komputerowa silnika), zaawansowanych układów bezpieczeństwa (np. ABS i ESP), automatycznej skrzyni biegów, komputera komfortu (kontrolującego między innymi klimatyzację), elementów układu wydechowego (sondy lambda, filtra cząstek stałych) itd.

W przypadku Volvo z silnikiem wysokoprężnym D3, D4, D5 nasz serwis może zaobserwować problemy z pracą drogiego układu wtrysku bezpośredniego.W przypadku auta z silnikiem benzynowym 2.5T, 3.2, 4.4, T5, T6, T8 możemy od razu wykryć problemy z pracą układu zapłonowego, na przykład wypadające zapłony.Możemy sprawdzić, czy Volvo nie uczestniczyło w wypadku na podstawie informacji, zapisanych w komputerze silnika (informacje CrashData o wystrzeleniu poduszek powietrznych).Mamy możliwość skontrolowania poprawności pracy sterowników systemów bezpieczeństwa biernego.

Polega to na sprawdzeniu obwodów elektrycznych poduszek powietrznych, napinaczy pasów bezpieczeństwa oraz czujników zderzenia.Możemy na bieżąco kontrolować parametry pracy silnika i jego osprzętu (np. czas wtrysków, ciśnienie doładowania, pracę przepływomierza, pracę sondy lambda, spalanie itd.), co pozwoli nam zorientować się w kondycji technicznej poszczególnych podzespołów.

Kupowany samochód powinien mieć sprawny napęd, zawieszenie i powinien być bezpieczny. Ale są inne elementy wyposażenia auta, które mogą być źródłem bardzo wysokich wydatków. Samochody Volvo  mają bardzo rozbudowane wyposażenie wnętrza kabiny, kontrolowane przez komputer komfortu. Nadzoruje on cały szereg sterowników, spiętych magistralami CAN, LIN i MOST (do obsługi multimediów) o różnej szybkości przesyłu danych. Pod komputer komfortu podlegają takie układy, jak klimatyzacja, centralny zamek, zabezpieczenia antykradzieżowe, dostęp bezkluczykowy, elektrycznie sterowane i ogrzewane fotele, elektrycznie sterowane okna, audio, fabryczny system nawigacji, fabryczny system multimedialny, oświetlenie wnętrza, elektrycznie sterowanym szyberdachem, czujnikami deszczu, wskaźniki itd.

Diagnostyka komputerowa modułu komfortu pozwoli nam sprawdzić, czy w skomplikowanym układzie nie ma żadnych niemiłych niespodzianek. Koszt zakupu jednego uszkodzonego czujnika do Volvo może przekroczyć kilkaset złotych.

W trakcie naszego kompleksowego testu, wykonanego przy użyciu VOLVO VIDA DICE, mogą ukazać się nielegalne praktyki, stosowane przez sprzedawców samochodów:

Cofanie przebiegu samochodu;

Maskowanie awarii układu ABS, polegające najczęściej na podpięciu kontrolki ABS na desce rozdzielczej pod zasilanie kontrolki ciśnienia oleju;

Stosowanie emulatorów sond lambda, mające ukryć fakt wycięcia w samochodzie z silnikiem benzynowym katalizatora trójdrożnego;

Stosowanie emulatorów filtrów cząstek stałych DPF w samochodach z silnikami wysokoprężnymi, mające ukryć fakt wycięcia z pojazdu tychże podzespołów;

Stosowanie emulatorów układów selektywnej redukcji katalitycznej SCR, w samochodach z silnikami diesla, spełniającymi normy Euro6, co ma na celu ukrycie faktu usunięcia takiego układu z samochodu;Stosowanie emulatorów układów EGR (recyrkulacji spalin) w silnikach benzynowych i diesla, co ma na celu ukrycie faktu zaślepienia układu, albo chęci ukrycia jego awarii.

Emulatory to specjalne urządzenia elektroniczne (można je zakupić bez problemu w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych), które mają za zadanie naśladowanie pracy wymontowanej części. Przykładowo, po usunięciu z samochodu z silnikiem benzynowym katalizatora trójdrożnego, sygnał z drugiej sondy lambdy (korekcyjnej) powodowałby stałe wchodzenie silnika w tryb awaryjny i zapalenie kontrolki check engine na desce rozdzielczej.

Zastosowanie emulatora powoduje, że komputer sterujący pracą silnika otrzymuje informacje od emulatora, który naśladuje pracę sondy, działającej w idealnych warunkach.Dlaczego jest to groźne? Coraz częściej mówi się o wysokich karach, jakie mają być wprowadzone za jazdę samochodami z wyciętymi filtrami cząstek stałych DPF.Mogą one sięgnąć kilku tysięcy złotych.

Coraz częściej są przeprowadzane kontrole drogowe przez Policję, mające na celu eliminację z ruchu drogowego aut niespełniających norm emisji spalin.Osoba, która kupi pojazd bez filtra DPF, może być narażona na zatrzymanie auta i odebranie dowodu rejestracyjnego. Aby go odzyskać, konieczny będzie montaż nowego filtra DPF i wizyta na stacji diagnostycznej. A to będzie się wiązało z wysokimi kosztami.

Nasz serwis Volvo Lemon Car Warszawa, sprawdzi również stan zawieszenia, układu hamulcowego i kierowniczego, powłokę lakierniczą, wycieki, oświetlenie, kompresję jednostki napędowej, poziom i stan płynów eksploatacyjnych (np. oleju przekładniowego, czy stan płynu wspomagania pod kątem występowania opiłków metalu) i inne czynności.

W przypadku zdecydowania się na zakup samochodu, nasz Serwis Volvo Lemon Car Warszawa może od razu oszacować koszt naprawy albo jej przyczynę. Błąd czujnika nie zawsze oznacza, że to on jest powodem awarii, przykładowo błąd czujnika położenia wału korbowego może oznaczać problem z rozciągniętym łańcuchem rozrządu. Dzięki temu kupujący wie, jakie zagrożenia są związane z zakupem konkretnego auta. I wie, na jakie koszty musi się decydować.

Sprawdzenie przed zakupem Volvo Warszawa

Diagnostyka komputerowa Volvo Warszawa

Galeria Volvo

Serwis godny Twojego zaufania

Poznaj opinię naszych klientów:

Paweł Kowalik

Warsztat wręcz stworzony dla pasjonatów marki SAAB. Obsługa serdeczna i rzeczowa. Kontakt na najwyższym poziomie. Panowie w sposób kompleksowy zajęli się tym, czemu inne serwisy nie podołały. Skrupulatnie wybadali usterki i za jednym zamachem usunęli je wszystkie. Sami z siebie dokładnie pokazali wymontowane komponenty, poinformowali o zakresie i metodzie naprawy. Pro! Moje 9-3 cabrio już znalazło swój warsztat.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:34:35+03:00
Warsztat wręcz stworzony dla pasjonatów marki SAAB. Obsługa serdeczna i rzeczowa. Kontakt na najwyższym poziomie.

Paweł Wawer

Bardzo profesjonalny i wszechstronny serwis, który nie naciąga klientów na niepotrzebne naprawy i kompleksowo diagnozuje Saaby komputerem Tech2, a nie skanerem do wszystkich aut. Nigdy się nie oszukałem na tym miejscu. Serwisuję tu 2 Saaby od kilku lat. Ostatnio oprócz standardowego przeglądu naprawiali mi bagażnik, który nie chciał się otwierać oraz oświetlenie. Usługa wykonana natychmiast bez zbywania mnie i przekładania na inny termin. Panowie wiedzą, co może poczekać, a co trzeba zrobić bez zwłoki. Ceny nie najniższe, ale usługi wykonane na bardzo dobrym poziomie.
Nawet taksówkę zamówią - jeśli potrzeba. Polecam z czystym sumieniem.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:27:17+03:00
Bardzo profesjonalny i wszechstronny serwis, który nie naciąga klientów na niepotrzebne naprawy i kompleksowo diagnozuje Saaby komputerem Tech2, a nie skanerem do wszystkich aut.

Bartosz Listwan

Cokolwiek nie dzieje się z twoim saabem, tutaj naprawią wszystko. Miałem na początku problemy z elektroniką i czujnikiem wycieraczek, przez 2 lata nikt (łącznie z autoryzowanym serwisem) nie był w stanie tego rozwiązać. Tutaj zrobili wszystko po jednej wizycie.
Najlepszy serwis saaba
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:35:24+03:00
Cokolwiek nie dzieje się z twoim saabem, tutaj naprawią wszystko. Miałem na początku problemy z elektroniką i czujnikiem wycieraczek, przez 2 lata nikt (łącznie z autoryzowanym serwisem) nie był w stanie tego rozwiązać. Tutaj zrobili wszystko po jednej wizycie. Najlepszy serwis saaba

Filip Grądziel

Bez wahania daję 5. Panowie znają się na SAABolotach. Czuć, że robią to z pasją. Serwis również na wielki +. Nie dziwne, że przyjeżdżają tam naprawiać auta ludzie z całej Polski. Polecam!
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:31:37+03:00
Bez wahania daję 5. Panowie znają się na SAABolotach. Czuć, że robią to z pasją. Serwis również na wielki +. Nie dziwne, że przyjeżdżają tam naprawiać auta ludzie z całej Polski. Polecam!

Eli Marków

Przyjeżdżam do Lemon Car ze swoim autem już od kilku lat. Odpowiada mi wysoki poziom obsługi klienta i szybka i trafna diagnoza usterek za każdym razem. Wiem za co płacę i dlaczego, a do tego nie ma opóźnień. Polecam serwis innym użytkownikom.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-02-24T12:44:30+03:00
Przyjeżdżam do Lemon Car ze swoim autem już od kilku lat. Odpowiada mi wysoki poziom obsługi klienta i szybka i trafna diagnoza usterek za każdym razem. Wiem za co płacę i dlaczego, a do tego nie ma opóźnień. Polecam serwis innym użytkownikom.

Marcin K

Do serwisu trafiłem dzięki mojej żonie, która od lat serwisuje tam swój samochód. Przyjechałem na wymianę rozrządu, ponieważ uważałem, że hałas dochodzący z silnika spowodowany jest właśnie zużyciem tego elementu. Mechanik jednak szybko zdiagnozował, że przyczyną jest uszkodzone łożysko alternatora - dzięki czemu uniknąłem dużego wydatku. Dowiedziałem się, że rozrząd w moim samochodzie jest na łańcuchu i jest bardzo wytrzymały.Przy okazji sprawdzono stan techniczny całego samochodu i zasugerowano mi też od razu wymianę zużytego wahacza. Super podejście do klienta.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:30:03+03:00
Do serwisu trafiłem dzięki mojej żonie, która od lat serwisuje tam swój samochód.

Konrad Klimkowski

Saab niesprawny? Tylko tu go oddaj. Naprawy szybkie, profesjonalne, dobre.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:35:58+03:00
Saab niesprawny? Tylko tu go oddaj. Naprawy szybkie, profesjonalne, dobre.

Ewa Latek

Rewelacyjny, fachowy i uczciwy warsztat 🙂 10/10! + przemiła obsługa 🙂 Dziękuję i pozdrawiam!
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:36:52+03:00
Rewelacyjny, fachowy i uczciwy warsztat 🙂 10/10! + przemiła obsługa 🙂 Dziękuję i pozdrawiam!

Marek Piechota

Super diagnostyka i serwis. Przekazane wyczerpujące informacje odnośnie zakresu naprawy i kosztów. Szybki termin realizacji. Pełen profesjonalizm. Zdecydowanie najlepszy serwis w Warszawie. Polecam.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-02-24T12:41:20+03:00
Super diagnostyka i serwis. Przekazane wyczerpujące informacje odnośnie zakresu naprawy i kosztów. Szybki termin realizacji. Pełen profesjonalizm. Zdecydowanie najlepszy serwis w Warszawie. Polecam.

Magda Kryza

Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej obsługi mojego Saaba w lemon car. Mój Saabik przestał jeździć, zapaliły się kontrolki itp. Okazało się, że cim się popsuł. Na szczęście Panowie mieli na miejscu drugi i auto udało się naprawić jednego dnia. Jeżdżę już trzeci miesiąc i wszystko ok. Polecam bardzo.
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa
5
2020-03-20T13:32:15+03:00
Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej obsługi mojego Saaba w lemon car. Mój Saabik przestał jeździć, zapaliły się kontrolki itp. Okazało się, że cim się popsuł. Na szczęście Panowie mieli na miejscu drugi i auto udało się naprawić jednego dnia. Jeżdżę już trzeci miesiąc i wszystko ok. Polecam bardzo.
5
10
Serwis Samochodów Saab Volvo Warszawa